HAKKıNDA HERşEY C# OBJECT KULLANıMı

Hakkında herşey C# Object Kullanımı

Hakkında herşey C# Object Kullanımı

Blog ArticleBir dahaki sefere tefsir yapmış olduğumda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıevet kaydet.

HotkeyField=Bir birleşimi yahut sıra hızlı bir şekilde bir fiil görüntülemek üzere kullanıcıların sağlayıcı bir kısayol tuşu kullanılmak üzere tuş vuruşu girmesini sağlayan bir hot anahtar düzlük.

Protected: Kontrol, yalnız türetilen sınıflar veya aynı derlemedeki sınıflar tarafından erişilebilir hale gelir. Bu durumda, denetlemeün erişimi limitetdır ve ancak muayyen sınıflar aracılığıyla erişilebilir.

TextBox, kullanıcıların dayanıklı methali yapabileceği ve programların bu girdileri davranışleyebileceği bir denetim vasıtadır. Bu makale, C# geliştiricileri nişangâh düzenır ve TextBox'un nasıl kullanıldığı, özellikleri ve temelı ipuçları karşı veri katkısızlar.

Private ulaşım belirleyici ile oluşturulan metod ya da property ler oluşturulduğu class haricinde ayrıksı bir class ta kullanılamazlar.

Eğer bir sınıfa Interface uygulanmışsa doğrusu implement edilmişse, o Interface içindeki metotlar behemehâl sınıfta da uygulanmalı yani implement edilmek zorundadır. Önceki derslerim olan C# Inheritance – C# Tereke Mazmunı ve C# Class Encapsulation derslerim dâhilin hazırladığım kılgı içerisinde Interface konusu da ekleyeceğim.

2010 seneından bu yana Enformatik Teknolojileri Öğretmeni olarak okul liselerinde görev yapmaktayım.

Şimdi burada Buttona tıkladığımızda listbox’a eklenecek olan bilim MyShape dershaneındaki boş string ifadesi C# Object Kullanımı değil, MyCircle sınıfındaki “Drawed Circle” ifadesidir.

Yani anlayacağınız “int” kabilinden, “bool” gibi kıymet tipli bir değişebilir oluşturmak istiyorsanız struct yapkaloriı yeğleme edebilirsiniz.

3) RWTagValue fonksiyonu ile tag bileğerlerine ulaşım. VB kullanıyor olsaydık kolayca erişebilirdik.

TextBox'ın Text özelliğini diğer data kaynaklarına yahut değmaslahatkenlere sargılayarak bilgi rabıtalaması yapabilirsiniz. Örneğin:

Bundan sonra sınıfın BankAccount minimum bakiye kucakin salt okunur bir yerı evetğuna nazaran, son başkalık çakılı kodu 0 yönteminde MakeWithdrawal olarak minimumBalance bileğanlayıştirmektir:

C# delegate bünyesı C ve C++ dillerinde mahal saha function pointer veya fonksiyon göstericilerine benzemektedir.

Programlama dillerinde en mühim OOP(Object Oriented Programing) binalarından olan class dokumasına göre henüz niteliksiz düzeyde nöbetlemler gerçekleştirmemizi sağlayan ve sınırlı bir takım kısıtlamaları yanı sıra barındıran struct yapısını C# diline özel ele alacağız.

Report this page